در حال حاضر پارکتهای تمام چوب  در مدل های مختلفی ارائه می شود.


پارکتهای متراکم ،(solid)

این نوع پارکت قدیمی ترین نوع پارکت می باشد که معمولا در ضخامت های 8 تا 20 میلیمتری و با عرض ها و طول های مختلفی عرضه میگردد.این نوع پارکت با چسب های مخصوص نصب می گردد و پس از آن عملیات ساب و لاک روی آن انجام می گیرد.


با پیشرفت تکنولوژی این امکان  برای سازندگان پارکت فراهم شده که پارکت های چند لایه تولید کنند.پارکت های چند لایه با استقامتی بیشتر و تنوع انواع چوب در لایه رویی علاوه بر کیفیت  بهتر باعث اقتصادی شدن این محصول برای مصرف کنندگان  می باشد .


پارکتهای دو لایه

این پارکتها از دو لایه چوب تشکیل شده که معمولاٌ لایه زیرین از چوب سوزنی برگ می باشد و لایه بالایی چوب انتخابی  میباشد .معمولاٌ این نوع ازپارکتها ضخامت 10 تا 12 میلی متر دارند و با پوشش کامل لاک و پولیش نهایی که در کارخانه روی آن انجام می شود آماده نصب میباشند و با چسب مخصوص پارکت نصب میگردند.


پارکتهای سه لایه

این پارکتها از سه لایه چوب تشکیل شده است که دو لایه زیرین از چوب سوزنی برگ تشکیل شده و لایه رویی چوب انتخابی میباشد ضخامت این نوع پارکتها معمولاٌبین 14 تا 16 میلی متر میباشد،عرضها بین 15 تا 21 سانتی متر  و طولها بین 80/1 تا 40/2 متر میباشد، که با پوشش کامل لاک (یا روغن) و پوشش نهایی در کارخانه تولید میگردد.

این مدل از پارکتها که تنوع مختلفی دارد در حال حاضر از رایج ترین مدلهای استفاده شده میباشد . به این صورت که در لایه اصلی(رویی)با چوب  انتخابی، از 2 یا 3 قطعه چوب هم عرض و با طولهای متفاوت استفاده میشود ،که تنوع بی نظیری را ایجاد میکند .همچنین در گونه دیگری از این مدل جهت لایه اصلی رویی چوب انتخابی از یک قطعه چوب استفاده میشود.


پارکتهای تمام چوب به دلیل تنوع در طرحها و رنگهای مختلف طبیعی ،زیبایی، تنوع در ضخامت، مقاوم بودن و قابلیت ساب و لاک زدن به دفعات، سالهاست که به عنوان یکی از محبوب ترین کفپوشها مورد استفاده قرار میگیرند .

 

تماس با ما

تهران،نیاوران،خیابان پور ابتهاج(نرسیده به کاشانک)،خیابان خداوردی،کوچه آراسته،پلاک 12

تلفن: 22296209 -22286212
فکس: 26455246